Duben 2014

TIP NA KNIHU: Easy - Tammara Webber

20. dubna 2014 v 13:29 Knihy
http://obalky.kosmas.cz/ArticleCovers/187676_big.jpgOriginální název: Easy
Žánr: New Adult, drama, ze života
Autor: Tammara Webber
Rok vydání: prosinec 2013
Nakladatelství: Jota

ANOTACE: Sledoval ji, ale neznal ji. Až do chvíle, kdy se stal díky náhodnému setkání jejím zachráncem.

Dívka, která se domnívá, že lidem nelze věřit, na sliby se nedá spoléhat a věrnost je pouhá iluze. Chlapec, který věří, že pravda je relativní, že lži dokážou skrýt nesnesitelnou bolest a vina je neodpustitelná. Potvrdí si navzájem svá přesvědčení, nebo je naopak jeden druhému definitivně vyvrátí?

Když Jacqueline následuje svého kluka na vysokou školu, kterou si vybral, rozhodně nečeká, že se s ní dva měsíce po začátku druhého ročníku náhle rozejde. Dva týdny stráví v naprostém šoku, aby se pak probudila v jiné realitě: je nezadaná, místo na výběrovou hudební konzervatoř chodí na státní univerzitu, bývalí přátelé ji najednou ignorují a poprvé v životě jí hrozí, že z nějakého předmětu propadne.

Při odchodu z večírku je Jacqueline na opuštěném parkovišti napadena klukem ze studentského spolku, do něhož patří i její bývalý přítel. Zachrání ji neznámý mladík, který byl ve správný čas na správném místě, a ona chce jen jediné - vymazat útok a celou tu noc z paměti. Ale její zachránce Lucas chodí na stejné přednášky z ekonomie jako ona, sedí v zadní řadě, skicuje si něco do bloku a při tom se na ni dívá. Její kamarádky ho ohodnotí jako dokonalý materiál na nezávaznou divokou známost, která jí pomůže vzpamatovat se po rozchodu.

Když se z útočníka, který ji napadl, stane stalker, má Jacqueline na výběr: zhroutit se, nebo se začít bránit. Lucas nad ní drží ochrannou ruku, ale sám má svá vlastní tajemství. Najednou je těžké odhalit, co se skrývá za vnějším zdáním, a není jasné, komu se dá věřit.

Zvedl skicák a tužku a otočil se ke mně, v tu chvíli jsem si všimla, že jeho tetování pokračuje přes bicepsy a ztrácí se pod krátkými rukávy jeho trika."

MŮJ NÁZOR: Tuhle knihu jsem si chtěla přečíst už dříve, ale dostala jsem se k ní až nyní a přečetla během pár hodin. Další kniha, která se mi moc líbila a rozhodně se k ní někdy vrátím. Příběh o lásce, studentském životě a bolestech, které život přináší. Oceňuji, že se příběh odehrává z vysokoškolského přostředí - pro mě moc příjemná změna a uvítala bych rozhodně víc takových knih. Co mě trochu zklamalo, že je v anotaci zmíněno slovo "stalker", ale v celé knize není žádná scéna, kde by se na hlavní hrdince Jacqueline stalking "prováděl". Asi mám o stalkingu trochu jiné představy ... Doporučuji Všem dívkám, ženám přečíst - přeci jenom znásilnění je téma dost vážné!


Opět přidávám i odkaz na stažení v pdf. verzi pro ty, kteří mají např. čtečku a tak. Já osobně pokud můžu číst knížku, tak jen v papírové verzi, vždy jdu rozhodně po papíru. Nic nenahradí tu vůni stránek staré či nové knížky ^^
KNIHU HODNOTÍM BODY: 8.5/10